DESIGNED BY JOOMLATD

Praca w ŚDS podczas pandemii

 

W Środowiskowym Domu Samopomocy od 12 marca zajęcia są zawieszone. Praca w pustym ośrodku bez uczestników ma inny wymiar. Dostosowaliśmy się do obecnej sytuacji. Wykonujemy czynności porządkowo-remontowe w pracowniach, szyjemy maseczki dla uczestników i ich bliskich, w bezpieczny sposób roznosimy je i przy okazji ma miejsce spotkanie z naszymi uczestnikami.

FOTOREPORTAŻ

Przygotowujemy również dla nich zadania, które mają wykonać w swoich domach (rysunki, hafty, wydzieranki, prace w glinie, wycinanki, szydełkowanie, niektórzy uczestnicy otrzymali całe harmonogramy dnia). Przekazujemy zakładki do książek, na których znajduje się przepis na potrawy, które można przygotować w swoich domach itp. Dodatkowo kontaktujemy się poprzez FB, Messendżera, SMS, MMS i inne nowoczesne metody komunikacji. Cały czas mamy ze sobą kontakt, mówimy sobie słowa, które dodają otuchy, wspieramy się, dajemy sobie na wzajem dobre rady, aby jak najlepiej przetrwać ten czas.

Pracownicy mają więcej czasu na doskonalenie swoich umiejętności. Dokształcają się aby zajęcia po powrocie były bardziej ciekawe i urozmaicone. Nagrywane są również filmiki z ćwiczeniami ruchowymi, zagadkami itp. Niektórzy uczestnicy codziennie wysyłają swoje prace, które umieszczamy na portalach społecznościowych. Praca w czasie gdy ośrodek jest zamknięty jest nowym doświadczeniem dla obu stron, uczestników, terapeutów, rodziców ale wiemy, że tęsknimy za sobą i nie ma dnia abyśmy o sobie nie myśleli mając nadzieję, że niebawem wszyscy spotkamy się w naszym Domu.

 

 

 
   
   
TOP