DESIGNED BY JOOMLATD

Pielgrzymka do Wąwolnicy i Nałęczowa

 

18.09.2021 r. o 7.00 rano uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Przystań”  z Ostrowi Mazowieckiej wyruszyli na pielgrzymkę do Wąwolnicy i Nałęczowa.

FOTOREPORTAŻ

Pierwszym punktem pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, gdzie najcenniejszym skarbem jest słynąca z cudów figura, którą co roku odwiedza tysiące pielgrzymów.

W Sanktuarium została odprawiona msza św. w naszej intencji, następnie udaliśmy się do Bazyliki Św. Wojciecha w Wąwolnicy. Kościół został wzniesiony  w latach 1907-1914, a godność  Bazyliki Mniejszej kościół otrzymał w 2001 r.

Po zwiedzeniu Bazyliki udaliśmy się do Domu Pielgrzyma na obiad, po którym odbyło się spotkanie z przewodnikiem i ruszyliśmy w dalszą drogę do miejscowości Kębło – miejsca pierwszych objawień Matki Bożej.

Z Kębła pojechaliśmy do Nałęczowa, gdzie znajdują się uzdrowiska, w których głównie prowadzi się rehabilitację o profilu wyłącznie kardiologicznym. Leczy się tu chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze i nerwice sercowo-naczyniowe. Klimat w   Nałęczowie jest wyjątkowy, na który wpływ mają zarówno gleby wytworzone ze skał lessowych oraz bogactwo roślinności około 400 gatunków, jak i ukształtowanie powierzchni.  My zwiedzaliśmy Park  Zdrojowy, w którym znajdują się zabytkowe obiekty sanatoryjne, oraz pomniki m.in. pomnik Stefana Żeromskiego. W parku znajduje się również ławeczka poświęcona Bolesławowi Prusowi, który był częstym bywalcem Nałęczowa. Byliśmy również w Pijalni Wód Mineralnych i Palmiarni, piliśmy wodę o właściwościach leczniczych ze Źródła Barbara oraz Celiński, jak i wodę ze Źródła Miłość, które są bogate w cenne minerały oraz gorącą czekoladę w Pijalni Czekolady E. Wedel.

Pielgrzymowała z nami siostra Nikodema  z Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Siostra podczas podróży prowadziła modlitwy i śpiew z akompaniamentem ukulele. Dziękujemy siostrze Nikodemie za to, że była z nami.

Pełni wiary w wysłuchanie naszych próśb i nasyceni leczniczym wpływem mikroklimatu, który samoczynnie obniża ciśnienie krwi i leczy serce wróciliśmy do Ostrowi Mazowieckiej.

 

 

 

 

 

 

TOP