DESIGNED BY JOOMLATD


29.09.2022 r. byliśmy w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na wystawie pt. „Mieczysław Fogg – Pieśniarz Polaków”.

 

23 września 2022 r. z okazji  Pierwszego Dnia Jesieni i Dnia Spadającego Liścia w „Ogrodowej Przystani” w Topolowym Zakątku odbyło się I Integracyjne Jesienne Spotkanie zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy i Miejską Świetlicę Socjoterapeutyczną.

 

Nasz uczestnik Andrzej Jasionek zdobył wyróżnienie w konkursie The Voice of Ostrów Mazowiecka na najlepsze wykonanie piosenki z repertuaru Anny German, Ireny Jarockiej, Anny Jantar organizowanym przez MBP w Ostrowi Mazowieckiej.

 

 

 22 września odbyło się  XXV Pożegnanie Lata zorganizowane przez DPS w Ostrołęce .W tym roku miał miejsce konkurs poetycki ,do którego przystąpiły nasze uczestniczki . Anna Lendzioszek zdobyła III miejsce a  Iwona Wójcicka podziękowanie za udział w konkursie.

Obu paniom gratulujemy .

 

10.09.2022 r. uczestnicy ŚDS i  członkowie Stowarzyszenia „Przystań” pojechali na pielgrzymkę do Lipska miejsca , gdzie mieszkała bł. Marianna Biernacka patronka rodzin – matek, babć, teściowych, ojców, braci i sióstr. Tam mieliśmy spotkanie z jej prawnukiem, który opowiedział nam o wydarzeniach, które miały miejsce podczas II wojny światowej 13.07.1943 r.

 

Dzień Sportu w ŚDS

Razem z Panem Robertem Wójkowskim z Goodsteps aktywnie spędziliśmy ostatnie chwile lata.

 

 

Gra mobilna Pani Nela - Ojczysty - NIEOCZYWISTY 9.09.2022

 

 

21.07.2022 r. odwiedziliśmy zagrodę „Sielski Dom i Ogród”, która położona jest wśród malowniczych pól na pograniczu Mazowsza i Podlasia.  Zagroda ta jest pełna, kwiatów, lawendy i ziół, więc z wielką przyjemnością zwiedziliśmy każdy jej zaułek.

FOTOREPORTAŻ

 

Warsztaty rękodzielnicze w Starej Elektrowni z Miejską Biblioteką Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej

FOTOREPORTAŻ

 

 

 

   
   
   
   

 

 

dla upamiętnienia heroicznego czynu narodowego z 1 sierpnia 1944 r. Burmistrz Miasta Jerzy Bauer oraz Muzeum Dom Rodziny Pileckich zapraszają do uczestnictwa w miejskich obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Uroczystość rozpocznie się 1 sierpnia w „Godzinę W" (17.00)

 

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Typu „A i B” w Ostrowi Mazowieckiej, zawiadamia iż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 09 grudnia 2010 r. w sprawie środowiskowych domów samopomocy w dniach od 25 lipca 2022r. do 5 sierpnia 2022r. ŚDS będzie zamknięty.

 

Wakacje w pełni, my jednak nie zwalniamy. Wszystko dla Was Realizujemy intensywnie projekt „Muzyka łączy – ludzi i książki”

 

Od 11.VI do 18.VI.2022 r. chętni uczestnicy wraz z opiekunami przebywali na turnusie rehabilitacyjnym w Krynicy Morskiej w ośrodku Bałtyk.

FOTOREPORTAŻ


11.VI.2022 r. ŚDS uczestniczył w Festynie Wędkarskim z okazji Dnia Dziecka organizowanym przez Koło nr 64 PZW w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Porządkowanie  Ogrodowej Przystani i znajdującego się w pobliżu lasu.

FOTOREPORTAŻ

 

TOP