DESIGNED BY JOOMLATD

Pielgrzymka do Głogowca i Lichenia

 

 20 września 2019 r. odbyła się pielgrzymka do Głogowca i Lichenia. Organizatorami wyjazdu był Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej i Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Przystań”.

W pielgrzymce uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia, uczestnicy ŚDS, rodziny, wolontariusze, członkowie rodzin , Ksiądz Marek Żmijewski z Parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej oraz pracownicy.

FOTOREPORTAŻ

 

O godzinie 6 rano wyruszyliśmy autokarem w drogę. Naszym pierwszym celem było Sanktuarium Urodzin i Chrztu  św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich, gdzie Ksiądz Marek odprawił mszę św. oraz dom narodzin św. Faustyny położony we wsi Głogowiec. Dzisiaj w rodzinnym domu św. Siostry Faustyny urządzone jest muzeum, w którym zgromadzono przedmioty mające oddać klimat tamtych czasów i życia rodziny Kowalskich.

Następnie udaliśmy się w dalszą podróż.

W Licheniu czekał na nas przewodnik ,który oprowadzał nas po Bazylice i opowiadał jej historię .Bazylika zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie , jest to największa w Polsce świątynia o ciekawej architekturze .Następnie udaliśmy się do domu pielgrzyma Arka na obiad.

Po posiłku udaliśmy się na spacer ,wśród zieleni drzew i kwiatów część osób poszła do kościoła św. Doroty i do źródełka a część poszła na drogę krzyżową.

Wspólny wyjazd to czas integracji uczestników oraz kształtowania nowych relacji .Wyjazd był niezwykły ze względu na miejsca ,które zwiedzaliśmy oraz atmosferę jaka panowała podczas pielgrzymki .Każdy uczestnik pojechał z intencjami własnymi  oraz mieliśmy jedną wspólną intencję .Składam serdeczne podziękowanie wszystkim pielgrzymom oraz podziękowania dla księdza Marka Żmijewskiego za wspólne pielgrzymowanie .

A.K. Kolasińska

 

 

 

 

 
TOP