DESIGNED BY JOOMLATD


Warsztaty Kulinarne w ramach projektu " Ostrowskie smaki " 17 maja 2022 r.

 


13 maja 2022 r. w ramach spotkań muzycznych ŚDS uczestniczył w zajęciach rytmicznych Bum Bum Rurki

 

 

5 maja 2022 r. z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie wybraliśmy się na warsztaty integracyjne do Alpakoterapii Narsena.

FOTOREPORTAŻ


27.04.2022 r. Warsztaty wycinanki kurpiowskiej odbyły się w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

 

 

22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym roku odbywa się pod hasłem „Inwestujemy w naszą planetę”. Uczestnicy ŚDS w tym dniu w Topolowym Zakątku w Ogrodowej Przystani posadzili rośliny miododajne i zawiesili budki lęgowe dla ptaków.

 

21.04.2022 r. ŚDS brał udział w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną „Programowanie na dywanie” - wstęp do kodowania, które prowadziła pani Agnieszka Kaczmarek.

 

 14.04.2022 r. byliśmy na kolejnej lekcji w Muzeum Dom Rodziny Pileckich.Tym razem omawialiśmy postać Witolda Pileckiego, mówiliśmy jakim był człowiekiem. Odpisywaliśmy też na Jego list jako Jego córka.

 

 

 

 

   
   
   
   


10.04.2022 r. Nasz udział w Jarmarku Wielkanocnym.

 

W ramach rozpoczętych wyjazdów i spotkań muzycznych śds gościł 8 kwietnia zespół ,,Tu i Teraz ‘’w składzie Weronika Piotrowska oraz Łukasz Talik ps. ,,Wiraż, pseudonim artystki to ,,Meiga ‘’znaczy czarodziejka".

FOTOREPORTAŻ


7 KWIETNIA OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA .
ZAPROSILIŚMY PANIĄ ANNĘ SAMSEL, Z KTÓRĄ W PIERWSZEJ CZĘŚCI SPOTKANIA ROZMAWIALIŚMY NA TEMAT HIGIENICZNEGO TRYBU ŻYCIA I DIETY A W DRUGIEJ CZĘŚCI PANIE Z ŚDS I MAMY NASZYCH UCZESTNIKÓW ROZMAWIAŁY NA TEMAT I PROFILAKTYKI RAKA PIERSI .


5.03.2022 r.  uczestnicy ŚDS byli na kolejnej lekcji muzealnej w Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Tematem lekcji były szyfry stosowane podczas II wojny światowej. Poznaliśmy następujące szyfry: matematyczny, sylabowy, czekolada. Wykonywaliśmy praktyczne ćwiczenia posługując się konkretnymi szyframi.


W marcu upływa 22 lata istnienia ŚDS, w związku z tym 15 i 16.03.2022 r. wspominaliśmy poprzednie lata, śpiewaliśmy naszą piosenkę  pt. „Dom”, czytaliśmy wiersze o ŚDS Iwony Wójcickiej  oraz odbyły się wybory do Rady Domu grupy „A i B”.

FOTOREPORTAŻ

 

6.03.2022 r. aby uczcić Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych uczestnicy ŚDS wzięli udział w X Biegu Wilczym Tropem na dystansie 1963 m.

 

 

11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego, w związku z tym wydarzeniem ksiądz Maciej Sztych z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP odwiedził śds i udzielił uczestnikom Sakramentu Namaszczenia Chorych.

 

15.02.2022 r. byliśmy w muzeum Dom Rodziny Pileckich, gdzie braliśmy udział w lekcji muzealnej, której tematem był rtm. Witold Pilecki.

FOTOREPORTAŻ

TOP